Prečo ísť voliť.

Autor: Miroslava Zajcevová | 1.3.2016 o 17:23 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  110x

Človek si počas svojho života vyberá stále - priateľov, profesiu, manžela, manželku. Vybrať si a správne sa v pravý čas rozhodnúť o svojom osude je naozaj ťažké. No ešte ťažšie je rozhodnúť sa, ak je reč o tom, ktorou cestou  a 

s kým chceme v našom spoločnom štáte ísť.

Každý má našťastie právo ísť voliť. No nie všetci  toto právo využívajú. Za totality chodilo voliť 99% oprávnených voličov. Dnes sme šťastní, keď príde 60%. Čím menej ľudí chodí voliť, tým viac to vyhovuje politikom. Niektorí by boli najradšej, keby sa volieb zúčastnili len samotní politici! Volebný výsledok by bol  vlastne jasný a ešte by sme ušetrili. Ale potom sa môže stať, že nám budú vládnuť tí, ktorých sme si nevybrali!

Účasť vo voľbách - aj to je dôkaz vlastnej zrelosti, zodpovednosti, politického názoru.Ak je účasť na voľbách moje právo a nie povinnosť, nemusím tam ísť? Ale ak je to moje právo, nemal by som to využiť? Ako sa hovorí, zlí politici sú volení dobrými občanmi, ktorí neprišli voliť. Mnohí si povedia, ,,Veď čo tam rozhodne jeden môj hlas .“ Nie je to pravda! Každý hlas je dôležitý! Veď koľko je takých ,,jedných hlasov !”

V takýchto momentoch je mi smutno a zároveň sa obávam následkov. Možnosť voľby smerovania krajiny sa nám poskytuje len raz za 4 roky. Nie je to ako MS v hokeji. Každý rok!  Je to jedna z mála možností urobiť niečo a zmeniť svoj život, život svojho mesta, štátu! V krajnom prípade sa o to aspoň pokúsiť. Od toho, koho si vyberieme, závisí náš ďalší život a život v celom regióne.

Je niekoľok príčin, prečo využiť svoje právo a prísť voliť. Ako sa mohlo napríklad stať, že pri posledných  voľbách prezidenta bolo neplatných údajne 70 000 hlasovacích lístkov? To sme až takí  nevzdelaní, že nevieme vyplniť  jeden  hlasovací  lístok?!

Takže : Príčina 1 - Čím vyššia volebná účasť, tým menšia možnosť  falšovať výsledky volieb.  Nie je ťažko pripísať 3-4 % hlasov, keď prišlo voliť 100 ľudí. Omnoho ťažšie je urobiť nejakú nezákonnú machináciu, keď prišli voliť  tisíce.

Príčina 2 - právo hlasu je Vaše ústavné právo a bolo by škoda ho nevyužiť.

Príčina 3 - prítomnosť  nášho  aktívneho občianskeho postoja je vyjadrením  civilizovaného človeka a odlišuje nás od postoja  asociála , ktorému je všetko jedno. Veď čoby nie? Po mne aj potopa! Ale čo tu potom po nás zostane? V akej spoločnosti a s kým budú žiť naše deti?

Príčina 4 – Ak neprídete voliť, Vaše hlasy budú pripísané víťazom volieb. Toto chcete?

Nie je hrdinstvo sedieť doma na gauči a pri telke nadávať, ako to nefunguje! Hrdinstvo je prijať na seba zodpovednosť za výber! Pretože my všetci sme zodpovední za to, ako to u nás funguje. Alebo skôr nefunguje v meste, kraji, štáte. Všetci teraz máme šancu a nádej, aby sme niečo zmenili k lepšiemu a vyjadrili svoj postoj ku všetkému, čo sa u nás deje.  K bývalej  i  budúcej vláde. Prečo túto príležitosť nevyužiť?

Ak veríte svojmu kandidátovi - choďte voliť! A možno zistíte, že nie Ste sám! Nedovoľme, aby o nás všetkých rozhodla mlčiaca väčšina !

Morálka a spravodlivosť je v srdciach ľudí. A je rovnaká u všetkých, ktorí používajú rozum.

Ako povedal Mahátma Gándhí : „ Bez činu je aj tá najkrajšia myšlienka bezcenná.“

Prajem Vám  pevnú  ruku pri rozhodovaní  v sobotu  5.marca.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?